Адријана Алачки почесен член на „Гулашијадата“ во Србија

By

Фолк-пејачката и позната готвачка Адријана Алачки летово го минува работно. Таа деновиве беше во Србија на популарната „Гулашијада Јесеново 2017 “ каде што стана почесен член на Асоцијацијата на готвачи во Србија. Адријана доби и признание, кое реши да го сподели на социјалните мрежи. На „Гулашијадата“ таа имала шанса да се запознае и да се дружи со врвни готвачи од Европа.

dobivaj vesti na viber

„Со крајно почитување на великанот на гастрономијата“, напишала Адријана за фотографијата со познатиот гастрошеф, Ѓорѓе Костиќ, кој работи во Москва, Русија.

Ќе ви се допадне

game đánh bài go88 kết quả tài xỉu go88 đăng ký go88

sunwin go88 sunwin không nạp được tiền shenzhen sunwin intelligent-a