Бивши фудбалер на Барселона дојде на забава кај Шакира да ја поддржи по разаделбата од Пике

Бившиот фудбалер на Барселона, Патрик Клајверт, дојде на забавата на Шакира која ја организираше откако му раскина на Пике. Многумина во соседството каде живее Колумбијката застанаа на нејзина страна и се собраа пред нејзината дом да ја поддржат, пеејќи и ја новата песна во која таа го исмева Пике.

Истата ноќ организираше забавата и ги покани сите да ѝ се придружат, а меѓу нив бил и Клајверт, кој ја напушти Барселона пред Пике да загира во првиот тим.

Клајверт и Шакира се добри пријатели, а тој дојде за да ја поддржи во овие тешки моменти. За потсетување, по аферата на Пике многумина во Шпанија застанаа на страната на Шакира и го осудија фудбалерот дека ја уништил нивната долга врска.

Пике ја изнвери со помладата девојка, Клара Чиа Марти, а Шакира да му врати со нова песна во која го исмеа и му порача дека сменил „ролекс“ за „касио“ и „ферари“ за „твинго“. Тој пак потпиша договор со компанијата за часовници, а на работа дојде со автомобил „твинго“.

Scroll to Top