Дарко Лешоски е нов претседател на Струшките вечери на поезијата

By

Поетот Дарко Лешоски е нов претседател на Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата (СВП). Лешоски доаѓа на местото на поетот Славе Ѓорго Димоски, кој на оваа функција беше од 2008.

Автор е збирките поезија „Дете од лоша фамилија“, „…И тогаш Јаков му дари на Јосиф шарена облека“.

Ќе ви се допадне

Scum's Wish (https://animefreak.ws/m/RzNa) Episode 12 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak

Naruto: Shippuden (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/kz68) Episode 500 at Crunchyroll free dive to the future crunchyroll