(ФОТО) Ристе Ристевски ја објави првата фотографија по победата

By

Ристе Ристески со помош на гласовите од публиката синоќа ја однесе победата во „Ѕвездите на Гранд“.

dobivaj vesti na viber

Македонецот очигледно беше миленик на публиката, а неговиот ангелски глас ги освои сите.

Доцна синоќа по завршување на финалето, Ристе на Инстаграм објави фотографија на која позира со статуетката.

Фтогорафијата собра илјадници лајкови, а како и каде беше прославена победата останува да погодуваме.

[URIS id=356700]

Ќе ви се допадне