(Фото/Видео) Коњаниците тргнаа од Скопје за Крушево

By

Во  пресрет на големиот македонски празник Илинден денеска коњаниците облечени во комитско руво тргнаа од Скопје за Крушево.

Илинденскиот марш 2018 тргна пред околу еден час од паркот Јане Сандански во Аердром.

Градоначалникот Марин им го предаде општинското знаме.

Покровител на манифестацијата е претседателот Ѓорге Иванов.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeHeaven Naruto (Dub)

online anime AnimeHeaven Dragon Ball (Dub)

anime heaven Fairy Tail (Dub)

sites to watch anime AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles