Големата љубов на Тоше Проески – Вака денеска изгледа Андријана Будимир

By

Андријана Будимир, долгогодишната девојка на Тоше Проески, по неговата смрт пред речиси десет години се повлече од јавноста, а за нивната врска, повеќе не сака да зборува премногу.

Пет години по неговата трагична смрт, се омажи за угостител од Скопје, а двојката во 2014 година го доби синот Максим. Денес има приватна школа по ракомет во која работи како тренер.

По смртта на Тоше, медиумите интезивно пишуваа за неа, а влезе и во јавна расправа со менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ, затоа што таа ја обвини дека лаже и дека никогаш не била девојка на славниот пејач. Тој конфликт заврши на суд, а пресудата беше донесена во корист на Будимир:

Петровиќ мораше да и исплати 300.000 динари оштета поради клеветата и да плати 500 евра судски трошоци.

Ќе ви се допадне

Lipton #watashitolipton Episode 3

Gleipnir (Dub) Episode 13

TwistMoe: Bubblegum Crisis Tokyo 2040 (Dub) anime episode 26 online free at https://twistmoe.net twist anime

Teasing Master Takagi-san (https://animekisa.in/m/eepN) Episode 12

Bit: http://bit.ly/animeflixnl

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animeflixnl/