Јована се збогува со „Фчерашни новости“ – добила покана за работа во министерство!

Популарната водителка Јована Аврамовска која јавноста ја запозна преку утринската програма на ТВ Сител, а своите „5 минути слава“ ги доживеа со проектот „Фчерашни новости“ на ТВ Телма, нема да се појави во третата сезона – причина е новата работа како раководител на пи-ар службата на Министерството за финансии.

Продолжува практиката која прв од министрите на новата влада ја започна новиот министер за здравство – Арбен Таравари за кого беше објавено дека без никаков јавен оглас на негова лична покана одлучил да ангажира пи-ар менаџер.

Аврамовска пред некое време ги заврши студиите на Економскиот факултет во Скопје, а јавноста ја запозна преку проектот „Фчерашни Новости“. Таа порано беше и дел од утринската програма на ТВ Сител, но тој ангажман заврши неславно. Порталот емагазин.мк објави дека Јована во министерството доаѓа на покана на Бранимир Јовановиќ, повторно без јавен оглас.

Scroll to Top