Комичарот Џери Сајнфелд ужива со 17 години помладата сопруга на плажа на Карибите

Познатиот глумец и комичар во САД, Џери Сајнфелд е на одмор со седумнаесет години помладата сопруга Џесика. Двајцата се видени на плажата Гувернер на Карибите. Дел од фановите не можеа да го препознаат Сајнфелд од неговите мускули. Џери и Џесика се венчаа во 1999 гдина и имаат три деца, ќерка Саша и синовите Џулијан Кал и Шепард Келен.

Двајцата се запознаа во вежбална во Њујорк. Џери рече дека ја освоил со шега, а потоа се согласила да отидат на состанок. Таа година го снимаше финалето од популарната комична серија „Сајнфилд“, во која тој беше главниот лик. Година дена подоцна се венчаа во вежбалната и тоа на Божиќ. Џесика во неколку наврати рече дека Чери не е виновен за нејзиниот развод со бившиот и дека и пред него размислувала да се разведе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jerry Seinfeld (@jerryseinfeld)

Scroll to Top