Македонската пејачка прослави 5 години брак: Доби прекрасно изненадување од сопругот

Нашата поп пејачка деновиве прослави пет години брак.

Елена Петреска со својот сопруг Андреј Толевски има две дечиња, но ужива во љубовта како во периодот кога беа во врска и пеперутки летаа на сите страни.

Доказ за тоа се вљубените фотографии на социјалните мрежи и насмевката на нејзиното лице.

Инаку за магичниот ден и прославувањето пет години брак, Андреј ја изненади саканата со балон со бројот 5, голема корпа цвеќе и уште низа други балони. Романтично за очи, убаво за срце!

На ова пејачката одговори:

„Сум се вљубувала многу пати… секогаш во тебе. Среќна годишнина љубов моја!“

I’ve fallen in love many times… always with You! ❤ Happy anniversary my love! #tothemoonandback @andrejpit

A post shared by Elena Petreska 🎼🎧🎤 (@elenapetreskamusic) on

Scroll to Top