Македонските политичари во албум со сликички

By
Твитер заедницата, во пресрет на Светското првенство во фудбал, кое наредната недела ќе започне да се игра во Русија, на социјалните мрежи објавија фотографии ставајќи ги македонските политичари на сликички, како од албумот на Панини.
Никола Груевски го доби бразилското име Крадињо, Али Ахмети Тендер Бег, додека Зоран Заев беше крстен Зоки Муртино. Поранешниот претседател Бранко Црвенковски е дел од тимот на Железничар Сараево, додека Амди Бајрам е Амди Вртињо од ФК Шутка.

 

Ќе ви се допадне

Mysterious Play OVA Episode 3

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at KissAnime kissanime gogoanime

Website https://animeflv.uk: Watch Taiyou no Ko Esteban (2012) (Dub) animeflv Episode 26-a anime streaming

Xclams xwiki: http://xclams.xwiki.org/xwiki/bin/view/XWiki/gogoanimelol

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimelol