Миле Кузмановски вечерва на „Три круши 2017”

By

Македонската фолк ѕвезда Миле Кузмановски, вечерва, одржa целовечерен концерт во верско рекреативниот центар „Три круши“.

Сите вљубеници во македонската народна музика можеа да бидат дел од вечерашниот концерт и да уживаат во познатите хитови на Миле Кузмановски.

Богатата концертна програма на културното лето „Три круши 2017”, кое е во организација на општина Кисела Вода, продолжува и утре во исто време со целовечерен концерт на музичката група „Дипломатик бенд “.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Alderamin on the Sky (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime 19

Alice or Alice (https://animedao.nl/m/kBk9) Episode 12

TwistMoe: One Room Second Season Special anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime sites

Wake Up, Girls! The Movie (https://animepahe.cc/m/dOYn) Episode Full

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/hdukr

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimelol