По 10 години, „Морал“ со нов албум

By

По повеќе од 10 години групата „Морал“, конечно, ќе промовира  албум, кој ќе го носи името „Coffeine Blues”. Промоцијата ќе биде на 19 октомври со почеток во 20 часот во „Пивница Стар Град“ на Кале.

 

Албумот е сниман во повеќе наврати низ годиниве во разни скопски студија, а го снимаше истата постава на „Морал” што го сними и албумот „Кога патувам”.

И на новиот албум како и на претходниот работеа Ивица Јорданов на гитара, Влатко Илиевски е вокалот, Сашо Ангелов на тапани и Славчо Стојановски на бас. Иако е задржан карактеристичниот рок стил, песните од новиот албум се на свој начин различни. Гости на албумот се Маринковиќ Слаткар, Тамара Тодевска и Игор Џамбазов.

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Fox Spirit Matchmaker 6th Season animefreak Episode 26 animefreak hunter x hunter

Watch anime online for free at TwistMoe anime twist

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: Chiba Pedal: Yowamushi Pedal to Manabu Jitensha Koutsuu Anzen anime episode 6 online free at https://animetv.cc best anime tv

Qiita: https://qiita.com/animefreakws

Gab: https://gab.com/animefreakws