Почина сопругата на Трајко Вељановски

By

По кратко и тешко боледување почина Сузана Вељаноска, сопруга на експретседателот на Собранието, Трајко Вељановски.

dobivaj vesti na viber

Зад себе остави две полнолетни деца и сопруг. Погребот ќе се одржи деновиве на гробиштата во Ѓорче Петров.

Ќе ви се допадне