(Видео) „Металург е шампион“ им пееше Филип Талески на фановите на Вардар и ги налути

By

Филип Талески уште пред да заигра за Вардар го навлече гневот на фановите на актуелниот европски шампион откако се појавија видеа како пее „Металург е шампион“.

Филип Талески имал заедничка средба со поранешните соиграчи од Металург, Томовски, Кузмановски и Пешевски, а на неа бекот направи гест кој го навлече гневот на вардаровите навивачи. Тој  ја пееше песната на тимот од Автокоманда: „Металург е шампион“. Тоа не остана незабележано од фановите на Вардар кои сега својот гнев го искажуваат преку социјалните мрежи.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime online: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

AniWatch anime websites: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview