(ВИДЕО) Македонецот кој ја воодушеви публиката на бугарскиот X фактор

Кумановецот Марио Арангеловски пред два месеци испратил видео на конкурсот за бугарската верзија на музичкото тален шоу Икс Фактор, по што продукцијата одлучија да го повика на аудиција каде настапи пред жирито и публиката.

Се претстави со музичката нумера на групата 3 doors down, „Here without you“ и со четири да се пласираше во следната етапа од шоуто, односно позната како „буткемп“ чие снимање треба да се одржи за 10 дена.

На шоуто се пријавени шест илјади кандидати, од кои на аудицијата минале само 60. Од нив треба да се изберат 24 најдобри.

Scroll to Top