(Видео) Рок-химна за ракометарите на „Вардар“

By

Дуото „Коктел“ испеа рок-навивачка химна за ракометарите на „Вардар“. „Песна за Вардар“ тие ја промовираа еден ден пред почетокот на фајнал фор турнитот во Келн, каде што нашите ракометари ќе пробаат да ја одбранат титулата во Лигата на шампионите.

dobivaj vesti na viber

Музиката за спортската рок-химна ја напиша Стевче Грозданов, а текстот е на Огнен Неделковски.

Ќе ви се допадне