Белградската кула светеше во знакот на Новак Ѓоковиќ

Белградската кула која се наоѓа на шеталиштето Сава,  блескаше во чест на најдобриот српски тенисер.

Новак Ѓоковиќ е најдобар во историјата., а тоа уште еднаш го потврди освојувајќи ја јубилејната 10-та титула на Австралија опен, а воедно и 22-риот Грен слем во својата богата кариера.

Последен во низата беше Стефанос Циципас, кого Ѓоковиќ го победи во финалето, со одличните  3:0 во сетови.

Видео од белградската кула може да го видите на следниов линк