Хороскоп за 24 јануари: нова љубов за Ракот, зголемени трошоци за Близнаците

Овен
Многу е важно да не се откажувате без разлика колку препреки се пред вас. Не се откажувајте од борбата за сопствените цели. Љубов: ќе бидете зафатени со фокусирање на партнерот и ќе сакаат да го усреќите. Работа: бидете исклучително одговорни и професионални денес. Не смее да има грешки. Здравје: посетете стоматолог.

dobivaj vesti na viber

Бик
Обидете се да попуштите барем понекогаш затоа што го наметнувате вашето мислење и ги нервирате луѓето околу вас. На долг рок тоа е многу лошо за вас. Љубов: ако е потребно, одвојте се од партнерот, за да решите некои емотивни прашања. Работа: обидете се да не мерите и анализирате апсолутно сè што е поврзано со работата. Здравје: фокусирајте се на себе и на вашите потреби денес.

Близнаци
Ви треба дополнителна работа, дополнителен приход бидејќи вашите желби наеднаш се зголемија. Обидете се да направите нешто во врска со тоа или едноставно да ги намалите трошоците. Љубов: партнерот денес нема многу трпение за вашите бубачки. Работа: направете се што можете сами и со што помала нервоза. Здравје: добро.

Рак
Имате нови идеи кои се одлични, но ќе мора да почекате малку. Не обидувајте се да ги избрзувате работите залудно. Љубов: нова личност ќе влезе во вашиот живот сосема неочекувано. Работа: застојот во работата уште повеќе ве нервира. Здравје: нервоза и стомачни болки.

Лав
Ве очекува авантура, од вас зависи дали ќе ја прифатите или ќе почекате некое друго време. Љубов: искрениот и отворен разговор со саканата личност ќе ви ги отвори очите и ќе ви покаже каде сте грешиле цело време. Работа: пред вас е генерално добар ден. Здравје: полни сте со енергија, не ја задушувајте, туку бидете физички активни.

Девица
Ви недостига храброст да направите потег или тоа би значело да изневерите некого. Можеби себе си. Љубов: имате се што ви треба, но не сте најзадоволни. Работа: денеска внимателно измерете и поставете ги вашите приоритети. Здравје: можни метеоропатски поплаки.

Вага
Свесни сте дека многу работи нема да се решат сами по себе, затоа засукајте ги ракавите и фрлете се во решавање на проблемот. Љубов: потребна ви е самотија. Направивте се што мислевте дека треба. Работа: мали проблеми. Ништо да те исфрли од колосек. Здравје: проблеми со бубрезите.

Шкорпија
Обидете се да бидете трпеливи за да се решат сите ситуации кои моментално ве оптоваруваат. Љубов: доколку сте во брак, можна е привремена криза. Немојте секогаш да ја обвинувате другата страна за тоа што се случува. Работа: чувствувате напнатост на работа, но и нетрпеливост кон некои луѓе кои ве опкружуваат. Здравје: грижете се за вашата тироидна жлезда.

Стрелец
Ве очекува поволен ден за реализација на вашите планови. Посветете се на вашите обврски и не оставајте ништо за подоцна. Љубов: партнерот реагира сосема неочекувано. Работа: заладени односи со соработниците. Здравје: би ценеле промена во исхраната.

Јарец
Сфатете ги работите малку посериозно и немојте секогаш да обвинувате некој друг затоа што не сте задоволни со ситуацијата во која се наоѓате. Љубов: партнерот не е расположен за сериозни теми. Работа: не ви се допаѓа тоа што ќе ви биде додадено како должност на работа. Здравје: премногу сте психички напнати.

Водолија
Некои од припадниците на знакот имаат големи шанси повторно да стапат во контакт со личност која во минатото им била исклучително драга. Љубов: можно запознавање преку работа или блиски пријатели. Работа: можна напнатост поради побрзото темпо. Здравје: стабилно.

Риби
Сè по што посегнувате сега ќе биде изгубено, затоа вложете дополнителни напори за да успеете и да ја постигнете целта. Љубов: доколку дојде до расправија со партнерот, бидете отворени и јасни. Работа: обидете се да се одморите денес. Здравје: стабилно.

Scroll to Top