Почина Памела Салем, ја паметиме по филмот за Џејмс Бонд со Шон Конери

Актерката Памела Салем почина на 80-годишна возраст.

Памела е најпозната по улогата на Мис Панипени во филмот „Никогаш не кажувај никогаш “ од 1983 година со Шон Конери.

Таа исто така се појави во EastEnders како Џоан во 1988 година и беше дел од General Hospital и A&E.

„Апсолутно сме скршени за смртта на нашата драга пријателка и колешка, Памела Салем“, рекоа нејзините блиски.

Текстот Почина Памела Салем, ја паметиме по филмот за Џејмс Бонд со Шон Конери е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top