25.02.2021

„Првин ќе ме земеш после ќе ме…“ вечерва во Театар комедија

Претставата „Првин ќе ме земеш после ќе ме“ вечерва со почеток во 20:00 часот на сцената на Театар комедија. Претставата е цели две години на репертоарот на театарот.

И вечерва не се кладете на Енглези

Вечерва во МОБ, во режија на Синиша Евтимов, култната претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Бескрајно долгата транзициска беда, надежта на пониските социјални слоеви за брза заработка, дегенерација...

15-годишен јубилеј на „Танц Фест“

Идентитети е најновата премиера на Скопје танцовиот театар, создадена од кореографот Рисима Рисимкин и танчерите на Скопје танцовиот театар. Во неа учествуваат професионалните танчери на Скопје танцовиот театар, стажантите од...

„Како се прави човек” во кино „Култура“

Вечерва со почеток во 20:00 часот претставата „Како се прави човек“ во кино „Култура“. Цената на билетите е 200 денари.

Во МНТ игра „Еден месец на село“

„Еден месец на село“  вечерва во МНТ со печеток во 20 часот . Картата чини 300 денари

Кармина Бурана“ во МОБ

Македонската опера и балет ви ја најавува  изведбаta на најпопуларната сценска кантата „Кармина Бурана“ од германскиот композитор Карл Орф. На втори април со почеток во 20 часот публиката ќе може...

„Тероризам“ вечерва во МНТ

Претставата „Тероризам“ во режија на Јордан Симонов, вечерва ќе биде прикажана во Македонскиот народен театар. Претставата почнува во 20:00 часот.

Да го поздравиш и да ми го бациш во МКЦ

Да го поздравиш и да ми го бациш е документарна претстава, авторско дело на четворица актери и еден режисер. Ја раскажува приказната за растењето, за соништата за себеостварувањето и...

На смеење со Aтанас и Тино во Театар „Комедија“

Комедијата „Не сега драга“, од современиот англиски автор и актер Реј Куни, е комедија на забуни, смешни ситуации и интересни карактери. Дејството се одвива во хотел, за време на...

„Животот е прекрасен“ вечер во МНТ

Претставата „Животот е прекрасен“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Сашко Коцев, Тања Кочовска. Почеток во 20 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.