12.05.2021

Мјузиклот „Зона Замфирова“ во МНТ

Мјузиклот „Зона Замфирова“ во изведба на ансамблот на Театарот на Теразије од Белград, на 3 март во 19 часот ќе се игра на сцената на Македонскиот народен театар. Мјузиклот е по делото...

„Обид за среќна приказна“, дипломски филм на Лaвинија Софрониевска

Краткометражниот игран филм „Обид за среќна приказна“, дипломски филм на режисерката Лавинија Софрониевска, ќе биде промовиран вечерва од 21:00 часот во кино „Фросина“, а во рамките на „Синедејс“. По...

Премиера на „Викенд на мртовци“

Култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски, вечерва ќе има премиера во Театар комедија, откако пред повеќе од 20 години се играше во Драмски...

Венера во крзно во кино “Култура“

„ВЕНЕРА ВО КРЗНО“ од Дејвид Ајвс, премкиера на 09.12. (понеделник) во 20 часот во ино Култура. Театар Навигатор Цветко во режија на Ивана Ангеловска. Играат : Ивана Павлаковиќ и Благој Веселинов.

„Странци“ вечерва во Драмски

Од 20 часот во “Драмски театар“ вечерва игра претставата „Странци“. Во главните улоги играат Игор Ангелов, Ирена Ристиќ, Биљана Драгиќевиќ - Пројковска, Зоран Љутков, Сања Арсовска, Филип Трајковиќ.  

Смеење со Атанас и Тино

Македонската хит-претстава „Чао Пријатно“ на сцената на Театар Комедија. Вечерва од 20:00 часот за сите оние љубители на добрата претстава. Режисер на претставата е Синиша Евтимов а во главните улоги...

Музичка магија со Виенски оркестар во Филхармонија

Во Македонската Филхармонија на 7. декември година во за првпат љубителите на класичната музика ќе можат живо да ја почувствуваат музичката магија, која низ светот ја шири единствениот Vienna Classic...

Романтика во Театар Комедија

„Дони Дарк“ е романтична комедија која раскажува за процесот на осамостојување на едно младо слепо момче и неговата социјална интеграција во општеството. Поради својата тематика, која ги опфаќа правата...

Филмови во кино Милениум

Хотел Трансилванија3: Одморите почнуваат жанр: Анимиран, комедија, семеен. Почеток 11 часот ЏОНИ ИНГЛИШ ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА-почеток во 20 часот ПРЕДАТОР (3Д)-почеток во 22 часот

„Вардарски Пастуви“ во Театар Комедија

28.09. 2018 Вардарски Пастуви во театар Комедија во  режија на Синиша Евтимов. Улоги: Џаро – Атанас Атанасовски, Брзи  – Валентин Костадиновски - Тино, Жица – Жарко Димоски, Касап – Илија Илиоски, Лепи –...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.