11.04.2021

Владимир Мартиновски промовира книга

Вечерва во 19 часот во „Литература.мк“ на ул.Македонија. ќе се одржи промоција на книгата „Дур дишам се надевам“. На промоцијата ќе присуствуваат авторот на книгата и илустраторката Александра Филипоска.

„Рајмонда“ вечерва во МОБ

Балетската претстава „Рајмонда“ од Александар Глазунов вечерва ќе биде изведена во Македонската опера и балет со почеток во 20 часот. „Рајмонда“ е балет во два чина. Светската премиера е одржана...

На смеење со „Вардарски пастуви“

„Вардарски пастуви“ е скопска урбана приказна за маалска група другари на кои најголема љубов им е ФК „Вардар“. Во недостиг на пари, барајќи низ огласите за работа, наидуваат на...

Романтика во Театар Комедија

„Дони Дарк“ е романтична комедија која раскажува за процесот на осамостојување на едно младо слепо момче и неговата социјална интеграција во општеството. Поради својата тематика, која ги опфаќа правата...

Со претстава, Верица Ацеска ја промовира книгата „19“

Вечерва во 20 часот во клум ресторанот МКЦ ќе се одржи промоција на книгата “19“ на Верица Ацеска. Промоцијата ќе ја води актерката Ана Стојановска. Таа, заедно со уште...

„Енималс“ во кино „Култура“

Премиерно оваа сезона претставата „Енималс“ од Угљеша Шајтинац во кино „Култура“. Претставата е од 20:00 часот. Можете да резервирате билети на меил адресата [email protected] или преку нашата ФБ страна во...

„Стјуардеси“ вечерва во „Театар комедија“

Претставата „Стјуардеси“ во режија на Синиша Евтимов, вечерва во „Театар комедија“. Претставата почнува во 20:00 часот.

Не се клади на Енглези вечерва во МНТ

Вечерва театарската претстава „Не се клади на Енглези“ на репертоарот на МНТ. Претставата чиј автор е Владимир Ѓурѓевиќ, а режисер Синиша Евтимов почнува во 20:00 часот. Цена на билетите е 300...

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во 21:00 часот, а билетите ќе...

„Викенд на мртовци“ вечерва во Театар комедија

Вечерва со почеток во 20 часот во Театар комедија, култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски. Во главните улоги настапуваат Роберт Ристов, Магдалена Ризова, Столе Мицов,...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.