30.06.2022

„Странци“ вечерва во Драмски

Од 20 часот во “Драмски театар“ вечерва игра претставата „Странци“. Во главните улоги играат Игор Ангелов, Ирена Ристиќ, Биљана Драгиќевиќ - Пројковска, Зоран Љутков, Сања Арсовска, Филип Трајковиќ.  

Смеење со Атанас и Тино

За љубителите на добрата комедија, вечерва ќе имаат можност да ја гледаат хит-претставата „Чао Пријатно“. Вечерва смеењето во Театар „Комедија“ е од 20:00 часот. Режисер на претставата е Синиша Евтимов а...

Српската хит-претстава „Индиго“ во Дом на АРМ

Претставата „Индиго“ во Режија на Бранислав Лечиќ и текст на Душко Премовиќ, ќе се игра вечерва со почеток од 19:00 часот во Домот на АРМ. Во главните улоги настаппуваат...

Разговори во четири очи

Во МНТ вечерва од 20 часот на репертоарот е претставата „Разговори во четири очи“, работена по текст на Ингмар Бергман, а во режија на Нина Николиќ. Во претставата, главниот лик, Ана...

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ ќе настапат во главните улоги. Претставата почнува во 21:00 часот.

„Пепелашка“ – Прва инклузивна танцова претстава

Вечерва во МОБ ќе се одржи премиера на инклузивната танцова претстава „Пепелашка“ во целосна организација на „Еурека“, а се случува прв пат во регионот. Главните ликови се лица со физичка попреченост...

„Првин ќе ме земеш после ќе ме…“ вечерва во Театар комедија

Претставата „Првин ќе ме земеш после ќе ме“ вечерва со почеток во 20:00 часот на сцената на Театар комедија. Претставата е цели две години на репертоарот на театарот.

И вечерва не се кладете на Енглези

Вечерва во МОБ, во режија на Синиша Евтимов, култната претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Бескрајно долгата транзициска беда, надежта на пониските социјални слоеви за брза заработка, дегенерација...

15-годишен јубилеј на „Танц Фест“

Идентитети е најновата премиера на Скопје танцовиот театар, создадена од кореографот Рисима Рисимкин и танчерите на Скопје танцовиот театар. Во неа учествуваат професионалните танчери на Скопје танцовиот театар, стажантите од...

„Како се прави човек” во кино „Култура“

Вечерва со почеток во 20:00 часот претставата „Како се прави човек“ во кино „Култура“. Цената на билетите е 200 денари.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.