05.12.2021

Шоиќ се кандидира за претседател на Македонија

Хит-претставата „Украдена личност“ со Лане Гутовиќ по големата европска турнеја и турнејата во САД, денеска (1 декември) ќе игра во Скопје. „Украдена личност” е приказ на моралната слика на практичната, модерната...

„Еден месец на село“ во МНТ

Театраска престава во МНТ „Еден месец на село“ со почеток во 20 часот, во понеделник на 10.декември. во режија на Паоло Маџели

Љубовниците се вечер во „Драмски“

На репертоарот на Драмски театар вечерва од 20 часот е претставата „Љубовници“ на Коцевска. Во главните улоги настапуваат Билјана Беличанец, Драган Спасов - Дац, Зоран Љутков и Маја Вељковиќ...

“Бракот е брак“ -на смеење во Комедија

Вечерва во театарот „Комедија“, од 19.30 часот ќе се игра театарската престава “Бракот е брак“ комедија работена според „Просидба” од Чехов, а во режија на Теа Беговска. Ова е претстава...

„Како да се ограби банка“ во Драмски

Како да се ограби банка, театарска претстава вечерва од 20. часот во Драмски театар Скопје. Карти можете да набавите на следниот линк.  

Црнила ремикс во МКЦ

Ако се уште не сте ја гледале или сакате да ја гледате пак Црнила ремикс на репертоар на МКЦ, на 27. ноември во 19. часот во сала Фросина. Билети на билетарница на...

„Силјан Штркот“ куклена претстава за сите млади

Претставата „Силјан Штркот“ можете да ја погледнете денеска 26.11 во Македонскиот Народен театар со почеток од 12 часот. Претставата која се приредува 70 години на сцената на МНТ, најпрво во...

Не се клади на Енглези вечерва во МНТ

Претставата „Не се клади на Енглези“ може да ја погледнете вечерва 26.11 во Македонскиот народен театар. Во претставата играат: Сашко Коцев, Оливер Митковски и Александар Микиќ. Претстава го третира феноменот „спортско...

Премиера на „Викенд на мртовци“

Култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски, вечерва ќе има премиера во Театар комедија, откако пред повеќе од 20 години се играше во Драмски...

На терапија со Маца

Стенд-ап шоу на Драган Маринковиќ - Маца во Дом на АРМ, со претставата „Добредојдовте на терапија“. Смеење до солзи. Забава што ќе ве извади од реалноста и ќе ве...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.