05.12.2021

Брачни проблеми на Весна и Игор

Брачна меланхолија!? Здодевност!? Баруштина!? Очај!? Здодевност!? 50 години!? Хистерија како гром од ведро небо!? Караница!? Брачни проблеми!? Тоа па тоа!? Кој е лудаков!? Што бара во мојот живот!? Познато?...

На терапија со Маца

Стенд-ап шоу на Драган Маринковиќ - Маца во Дом на АРМ, со претставата „Добредојдовте на терапија“. Смеење до солзи. Забава што ќе ве извади од реалноста и ќе ве...

„Театар Комедија“ со хуманитарна претстава за Сара од Охрид

„Театар Комедија“ се приклучува на хуманитарната акција за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид на која ѝ е дијагностицирана ANEMIA APLASTICA, болест што ја напаѓа коскената срж и...

„Венера во крзно“ во кино „Култура“

Театарската претстава „Венера во Крзно“, од Дејвид Ајвс, вечерва во кино „Култура“. Играат Ивана Павлаковиќ и Благој Веселинов. Цената на билетите е 300 денари.

Мизантроп во Комедија

Вечерва во театраот Комедија ќе се игра преставата Мизантроп , со полеток од 20 часот. Режијате е на Ана Вукотиќ.

„Животот е прекрасен“ вечерва во МНТ

Претставата „Животот е прекрасен“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Сашко Коцев, Тања Кочовска. Претставата почнува во 20...

„Мама миа“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар на репертоарот претставата „Мама миа“ со почеток во 20:00 часот.

„Тоска“ од Пучини во МОБ

Операта „Tоска“ од Џакомо Пучини на 18 јануари ќе игра на сцената на МОБ. Операта во три чина е напишана по италијанското либрето од Луиџи Илика и Џузепе Џакоза....

Смеење со Атанас и Тино

Македонската хит-претстава „Чао Пријатно“ на сцената на Театар Комедија. Вечерва од 20:00 часот за сите оние љубители на добрата претстава. Режисер на претставата е Синиша Евтимов а во главните улоги...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.