05.12.2021

На смеење со „Вардарски пастуви“

„Вардарски пастуви“ е скопска урбана приказна за маалска група другари на кои најголема љубов им е ФК „Вардар“. Во недостиг на пари, барајќи низ огласите за работа, наидуваат на...

Премиера на „Викенд на мртовци“

Култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски, вечерва ќе има премиера во Театар комедија, откако пред повеќе од 20 години се играше во Драмски...

Романтика во Театар Комедија

„Дони Дарк“ е романтична комедија која раскажува за процесот на осамостојување на едно младо слепо момче и неговата социјална интеграција во општеството. Поради својата тематика, која ги опфаќа правата...

Не се клади на Енглези вечерва во МНТ

Претставата „Не се клади на Енглези“ може да ја погледнете вечерва 26.11 во Македонскиот народен театар. Во претставата играат: Сашко Коцев, Оливер Митковски и Александар Микиќ. Претстава го третира феноменот „спортско...

„Силјан Штркот“ куклена претстава за сите млади

Претставата „Силјан Штркот“ можете да ја погледнете денеска 26.11 во Македонскиот Народен театар со почеток од 12 часот. Претставата која се приредува 70 години на сцената на МНТ, најпрво во...

Смеење со Атанас и Тино

Македонската хит-претстава „Чао Пријатно“ на сцената на Театар Комедија. Вечерва од 20:00 часот за сите оние љубители на добрата претстава. Режисер на претставата е Синиша Евтимов а во главните улоги...

„Галеб“ на Чехов во МНТ

Премиера на преставта “Галеб“, вечерва во 20 часот. Автор: Aнтон Павлович Чехов. Режисер: Нина Николиќ. Улоги: Ирина Николаевна Аркадина - Звездана Ангеловска , Борис Алексеевич Тригорин - Никола Ристановски. Прва реприза на 26...

Реалисти вечерва во МНТ

Претставата „Реалисти“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Ивица Димитријевиќ, Владимир Петровиќ, Нина Деан Гачиќ, Ивана Павлаковиќ, Стефан Вујисиќ. Претставата почнува во 19:00 часот.

„Викенд на мртовци“ вечерва во Театар комедија

Вечерва со почеток во 20 часот во Театар комедија, култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски. Во главните улоги настапуваат Роберт Ристов, Магдалена Ризова, Столе Мицов,...

Стјуардесите слетаа во Скопје

Бернард е успешен архитект, кој има фантастичен стан, домашна помошничка и ја има формулата за совршен полигамен живот. Оваа формула се обидува да му ја претстави на својот најдобар...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.