24.05.2022

„Стјуардеси“ вечерва во „Театар комедија“

Претставата „Стјуардеси“ во режија на Синиша Евтимов, вечерва во „Театар комедија“. Претставата почнува во 20:00 часот.

Не се клади на Енглези вечерва во МНТ

Вечерва театарската претстава „Не се клади на Енглези“ на репертоарот на МНТ. Претставата чиј автор е Владимир Ѓурѓевиќ, а режисер Синиша Евтимов почнува во 20:00 часот. Цена на билетите е 300...

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во 21:00 часот, а билетите ќе...

„Викенд на мртовци“ вечерва во Театар комедија

Вечерва со почеток во 20 часот во Театар комедија, култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски. Во главните улоги настапуваат Роберт Ристов, Магдалена Ризова, Столе Мицов,...

„Животот на Молиер“ во МНТ

Вечерва во 20 часот во Македонскиот народен театар ќе се игра претставата „Животот на Молиер“ по текст на Михаил Булгаков, а во режија на Александар Поповски. Во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Сашка...

На смеење со претставата „Мечка“

Секој човек живее во својата реалност. Во очите на Смирнов ѕидовите се крвави, Лука го бара светлото сино небо низ прозорците, а за Попова истите тие ѕидови се романтично...

Балетот „Ана Каренина“ вечерва во МОБ

Балетската претстава „Ана Каренина“ во два чина ќе игра вечерва во МОБ, со почеток во 20 часот. Едно од најпознатите светски литературни дела „Ана Каренина“ од крајот на 19 и...

Претставата „Експеримент“ вечерва на репертоарот на МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ вечерва ќе се одржува во МКЦ. Претставата почнува в 21 часот, а цената на билетите изнесува 300 денари.

„Силјан штркот шанца“ вечерва во МНТ

Театарската претстава „Силјан штркот шанца“ на Дејан Дуковски, денес е на репертоарот на МНТ. Улогата на Силјан ја игра Александар Михајловски, а во претставата глумат и Нино Леви, Магдалена Ризова – Черних, Нина...

„Експеримент“ во МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ, а во продукција на здружението АРТОПИЈА - Скопје.  Преставта е во МКЦ

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.