05.12.2021

Не се клади на Енглези“ хуманитарно за Сара од Охрид

Вечерашната изведба на претставата „Не се клади на Енглези“ во Македонскиот народен театар ќе биде хуманитарна, за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, кај која е дијагностицирана Anemia...

Терористи во МНТ

На репертоарот на МНТ вечерва е претставата „Терористи“ во режија на Јордан Симонов. Во главните улоги настапуваат Гораст Цветковски, Славиша Кајевски, Никола Ацески, Николина Кујача, Сашко Коцев и други. Билетите се 300 денари.

„Викенд на мртовци“ вечерва во Театар комедија

Вечерва со почеток во 20 часот во Театар комедија, култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена на текст на Миле Попоски. Во главните улоги настапуваат Роберт Ристов, Магдалена Ризова, Столе Мицов,...

На смеење со Aтанас и Тино во Театар „Комедија“

Комедијата „Не сега драга“, од современиот англиски автор и актер Реј Куни, е комедија на забуни, смешни ситуации и интересни карактери. Дејството се одвива во хотел, за време на...

„Како да се ограби банка“ во Драмски

Како да се ограби банка, театарска претстава вечерва од 20. часот во Драмски театар Скопје. Карти можете да набавите на следниот линк.  

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во 21:00 часот, а билетите ќе...

На смеење со „Викенд на мртовци“

Култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена од страна на Миле Попоски, ќе се игра вечерва во Театар комедија. Почетокот на претставата е закажан за 20:00 часот.

„Рајмонда“ вечерва во МОБ

Балетската претстава „Рајмонда“ од Александар Глазунов вечерва ќе биде изведена во Македонската опера и балет со почеток во 20 часот. „Рајмонда“ е балет во два чина. Светската премиера е одржана...

„Црнила ремикс“ во МКЦ

„Црнила ремикс“ на репертоар во МКЦ за прв пат во новата година. Претставата ќе се одржи во сала Фросина со почеток од 20 часот.

„Партија реми“ во Драмски театар

„ПАРТИЈА РЕМИ“ вечер ќе се игра во Драмски театар, престава во режија на Виолета Џолева.Улоги :ВЕЛЕР МАРТИН - ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ и ФОНСИЈА ДОРСИ - МАЈА ВЕЉКОВИЌ ПАНОВСКА Содржина: Еден човек и...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.