17.01.2022

„Риголето“ на сцената на МОБ

Вечерва со почеток во 20 часот во МОБ ќе биде изведена „Риголето" на Џузепе Верди. Трагична приказна за љубомора, одмазда и жртва. Напишана според драмата на Виктор Иго „Кралот се...

„Реалисти“ вечерва во МНТ

Претставата „Реалисти“ вечерва од 20:00 часот во Македонски Народен театар. Во главните улоги настапуваат Ивица Димитријевиќ, Владимир Петровиќ, Нина Деан Гачиќ, Ивана Павлаковиќ, Стефан Вујисиќ.

“Влези не се соблакај” вечерва со Весна

Весна Петрушевска вечр ќе го прослави јубилејот 25 години во брак со МНТ. Незаборавна вечер со премиерата на “Влези не се соблакај”. Ќе ве насмее ќе ве расплаче ќе...

„Мама миа“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар на репертоарот претставата „Мама миа“ со почеток во 20:00 часот.

Смеење со Атанас и Тино

Македонската хит-претстава „Чао Пријатно“ на сцената на Театар Комедија. Вечерва од 20:00 часот за сите оние љубители на добрата претстава. Режисер на претставата е Синиша Евтимов а во главните улоги...

Куклена претстава „Месечиново“ во Кино Фросина

На 11.03.2019 година во 19:15 часот на сцената на кино “Фросина” во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи првата реприза на куклената театарска претстава “Месечиново” по текст, режија и во изведба...

„Клеопатра“ вечерва во МОБ

Претставата „Клеопатра“ вечерва на репертоарот на МОБ. Балетскиот спектал ќе се случи на 14 ноември со почеток во 20.00 часот.

Реалисти вечерва во МНТ

Претставата „Реалисти“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Ивица Димитријевиќ, Владимир Петровиќ, Нина Деан Гачиќ, Ивана Павлаковиќ, Стефан Вујисиќ. Претставата почнува во 19:00 часот.

„Риголето“ повторно на сцената на МОБ

Една од најпознатите опери на Џузепе Верди, „Риголето“, на 15 март повторно на сцената на МОБ. Операта почнува во 20:00 часот. „Риголето“ е драма на човечкиот живот, трагична приказна за љубомора,...

„Еден месец на село“ вечерва во МНТ

Вечерва во МНТ, ќе се игра театарската престава „Еден месец на село“. Претставата чиј режисер е Паоло Маџели почнува во 20 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.