23.01.2022

(Галерија) Секс и страст за роденденот на Ивана Кнез

Модната дизајнерка Ивана Кнез денеска за својот роденден ќе ја престави својата најнова модна колекција. Кнез во својата фото приказна ќе ги претстави почетоците на двата бренда Drama &...

(Галерија) Дупка у публика, една карта пренесена во Будимпешта, почна Бубамара за отруени граѓани

Со мотото „Отруени граѓани, време е да се предадеме“, во преполната сала "Борис Трајковски" почна Златна бубамара на популарноста. Водителот Сашко Коцев се пожали одма дека снемало карта. Вели дека...

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот ќе се погрижат Бојан Иванов и...

Ги загубив сопругата и брат ми, ама наградите се за моите деца, рече Влатко...

Легендарниот гитарист Влатко Стефановски доби две награди на Златна бубамара, за албумот „Мајчин јазик“ и за концерт на годината. Стефановски на сцената ги спомена својата почината сопруга и братот Горан...

(Галерија) За чист воздух, Скопје на точак

Под покровителство на Град Скопје, а во организација на Сојузот на спортови на Скопје, денес се одржа првиот велосипедски настан „Скопје на точак“. На велосипедскиот караван, кој немаше натпреварувачки...

„Среќа кафе“ за среќни луѓе

Порталот Среќа.мк кој постои четири и пол години, вечерва го отвора кафулето „Среќа“, што ќе се наоѓа на бродот спроти „Холидеј ин“. „Среќа кафе“ или „Бродот на среќата“ ќе биде...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино „Фросина“. „Жешко столче”, „Надвор од...

Џез фестивал на дуети во Менада

Клубот Менада секој четврток до 2. мај го организира „Џез фестивалот на дуети“. Вечерва од 20 часот ќе има проекција на Smith, James O. - Organist, USA, по што прво ќе...

(Галерија) Наградени најдобрите на Европското првенство во модерни танци во Скопје

На Европското првенство во Street Dance Show и светските купови во диско денс и хип-хоп што се одржуваат во спортскиот центар „Јане Сандански во Скопје, во изминатите три дена...

„Кажете ДА за фустанот од вашите соништа“ – моден настан за невести

Под мотото „Сега е време да кажете ДА! на фустанот на вашите соништа“ на 4 февруари во хотелот „Мериот“ ќе се одржи седмиот The Bridal Fashion Night. Тука, сите...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.