Парична награда од Владата за вицешампионот во теквондо Дејан Георгиевски

By

Владата на РМ одлучи вицешампионот во теквондо на Олимписките игри во Токио Дејан Георгиевски да го награди со 1.200.000,00 денари, а на неговиот тренер Дарко Костовски да му бидат доделени 600.000.00 денари.

Освојувачот на сребрениот медал во теквондо на ЛОИ Токио 2020 ќе биде награден и со дополнителни 600.000,00 денари од страна на Агенцијата за млади и спорт.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Coo: Tooi Umi kara Kita Coo anime episode Full online free at https://animekisa.in anime sites

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix safe

Website https://aniwatch.pro: Watch Kochoki (Dub) aniwatch Episode 12 anime stream

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/animefreak