Вардар, конечно, победи во Втората лига во дерби-натпреварот против Воска

By

Поранешниот шампион на Македонија, Вардар, конечно оствари победа во натпревар од Втората лига. Фудбалерите на Вардар славеа 2:0 против Воска Спорт.

Во првите две кола Вардар освои само еден бод, откако одиграа реми против Кораб (0:0), а потоа загубија од Силекс 1:2.

Првиот гол за црвено-црните го постигна Никола Наумовски во завршницата на првото полувреме, а Кристијан Костовски ја потврди победата со гол за 2:0.

 

Ќе ви се допадне

Sex Pistols Episode 2

Astro Boy (1980) (https://animefreak.ws/m/8K6) Episode 51

.hack//Liminality (https://animekisa.in/m/xrdl) Episode 4

Website https://aniwatch.pro: Watch Beyond the Boundary: I'll Be Here - Future (Dub) aniwatch Episode Full animes online

Muare: https://muare.vn/shop/anime-freak/770815

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1022848-kissanime