Адеми повторно се повреди, нема да игра со Германија во квалификациите за Светското првенство

By

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се повреди вчера на натпревар од Купот на Хрватска и најверојатно ќе ги пропушти октомвриските квалификации за Светското првенство во Катар. Македонија во октомври ќе игра два натпревара, првин ќе гостува кај Лихтенштајн, а потоа ќе ѝ домаќин на Германија.

„Капитенот Адеми се повреди пак. Почувствува болка. Ќе видиме каква е неговата состојба. Се надеваме дека повредата не е сериозна“, рекол тренерот на Динамо, Дамир Крзнар, за клупската интернет-страница.

Адеми, поради повреда, претходно ги пропушти квалификациските натпревари против Ерменија, Исланд и Романија.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Website https://animedao.nl: Watch Summer Wars (Dub) animedao Episode Full re zero animedao

Captain Future: Kareinaru Taiyokei Race (https://animeflix.nl/m/PkNn) Episode Full

Fighting Spirit: Champion Road (Dub) Episode Full

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe