Бобан Николов стана играч на Лече

By

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов стана играч на Лече и во наредниот период ќе се натпреварува во клубот во Серија Б.

Николов за Лече ќе дебитира против лидерот Емполи, а пред трансферот во МОЛ играше и за Виторул Костанца и за Вардар.

Плејмејкерот беше дел од Македонија на младинското европско првенство во 2017 и се очекува да биде во ростерот на Ангеловски на престојното ЕУРО 2021.

Ќе ви се допадне

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch DinoZaurs (Dub) animekisa Episode 26 animekisatv

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

https://kissanime.mx kissanime haikyuu

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/

Bit: https://bit.ly/3x6cyd2