Дејан Недев стана европски шампион во карате

By

Најдобриот македонски каратист, Дејан Недев, го освои златниот медал во кати на Европското првенство во карате во сениорска конкуренција. На првенството што се одржува во Катовице. Полска, Недев дојде до златото во конкуренција од 28 натпреварувачи.

За Недев ова е седма европска титула во неговата кариера.

 

Ќе ви се допадне

Watch Devilman: The Birth Episode Full

Katsugeki Touken Ranbu Episode 13

Watch Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious Episode 12

AnimeFreak: DRAMAtical Murder: Data_xx_Transitory (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws hunter x hunter animefreak

Watch The Royal Tutor Episode 12