Џенова сака да го купи 16-годишниот фудбалер Адриан Зенделовски

By

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Адриан Зенделовски, е на проба во Џенова, откако италијанскиот клуб покажа интерес за него. Тој играше во младинската екипа на Малме, а сега ќе се обиде да потпише договор со популарните грифони.

dobivaj vesti na viber

Зенделовски, кој е роден во 2005 година, има двојно државјанство, македонско и шведско. Тој е член на У17-репрезентацијата на Македонија и одигра три натпревари во квалификациите за ЕП. И на трите беше во стартниот состав на екипата.

За потсетување, во Џенова игра поранешниот капитен на македонската репрезентација, Горан Пандев, кој најави дека по крајот на оваа сезона ќе се пензионира.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Black Clover Episode 162

online anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

watch anime free My Hero Academia Season 2 (Dub)

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 20

tải go88