„Доста умираат невини луѓе“, фудбалерот на Ливерпул, Салах, со порака до светските лидери да го запрат конфликтот меѓу Израел и Палестина

By

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, ги повика сите светски лидери, вклучително и премиерот на Британија, Борис Џонсон, да дадат се што е во нивна моќ за да стават крај на насилството и смртта на голем број невини луѓе, во конфликтот меѓу Израел и Палестина.

Фудбалерот на Египет на „Твитер“ му напиша на Борис Џонсон, откако палестинското движење Хамас почна да извршува масовни ракетни напади врз градовите Израел, а како одговор на ова, израелските вооружени сили започнаа да напаѓаат цели на палестинските територии.

 

Ќе ви се допадне

The Laws of the Universe: Part 1 (Dub) (https://animedao.nl/m/POe9) Episode Full

4Anime: Hiwou War Chronicles (Dub) anime episode 26 online free at https://4anime.biz 4animeone

Watch One Punch Man 2nd Season Commemorative Special Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch High School DxD animefreak Episode 12 attack on titan animefreak

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about