ФИФА му дозволи на фудбалерот на шведски Малме, Ердал Ракип, да игра за Македонија

By

ФИФА му дозволи на фудбалерот на шведскиот тим Малме, Ердал Ракип, да игра за сениорскиот тим на Македонија. Станува збор за 25-годишен фудбалер од средниот ред, кој е со потекло од Македонија. Од 2019 година, тој е член на Малме, а играше и за Јувентус.

Со италијанскиот најтрофеен клуб играше во првото коло во Лига шампиони. Покрај за Малме, играчот во кариерата настапуваше и за Бенфика и Кристал Палас. Македонија во октомври ја очекуваат мечеви со Лихтенштајн на гости и со Германија на домашен терен.

Ќе ви се допадне

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) (https://gogoanime.be/m/ARwx) Episode 24

Website https://animeflv.uk: Watch Yamato Takeru: After War animeflv Episode 2 dubbed anime

Uchuu Senkan Yamato: Fukkatsu-hen (https://animeflix.nl/m/YW8n) Episode Full

Bittube: https://bittube.tv/profile/animefreakws

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/kissanimemx/