(Фото) Фудбалер на Бирмингем му го посвети голот на Балашевиќ

By

Хрватскиот фудбалер Ален Халиловиќ, својот гол првенец во дресот на Бирмингем, му го посвети на неодамна починатиот српски контавтор Ѓорѓе Балашевиќ.

Поранешниот фудбалер на Барселона и Милан, е голем фан на Балашевиќ. Тој му донесе триумф на Бирмингем во мечот против Квинс Парк од 2:1. Својот дебтански гол во дресот на англискиот клуб, го прослави со маица со ликот на славниот пејач.

За потсетување, Балашевиќ почина на 19. феврари од коронавирус. Неговата смрт го потресе целиот регион.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 8 at KissAnime kissanime my hero

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 9 (https://4anime.biz/m/WW9d/ep-9) at 4Anime 4anime official site