(Фото) Горан Пандев на сликички на „Панини“ за Евро 2020

By

Ликот на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев се најде на пакетчињата со сликички за Евро 2020, што неодамна почнаа да се продаваат во Велика Британија. Ова е првпат македонски фудбалер да се најде на пакувањето со сликички. Но, ова е и првпат македонската репрезентација да се најде во албум на „Панини“.

Горан Пандев со 38 години ќе биде меѓу највозрасните фудбалери на овој шампионат. Тој ја предводеше македонската репрезентација до историски пласман на Европското првенство, што ќе се игра ова лето во 12 града во Европа. Македонија натпреварите треба да ги игра во Романија.

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) Episode 5 (https://animedao.nl/m/3Xj4/ep-5) at website https://animedao.nl my hero academia heroes rising animedao

Umibe no Étranger (https://wcostream.cc/m/mWXJ) Episode Full at website https://wcostream.cc wcostream amazing world of gumball