(Фото) И Бастијан Швајнштајгер го виде пеналот кој судијата не го досуди за Македонија

By

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Германија, Бастијан Швајнштајгер, призна дека судијата на синоќешниот меч меѓу Германија и Македонија, не признал чист пенал за гостинскиот тим. Тој објави твит со мал осврт на натпреварот и покажа голема почит кон Македонија.

„Мој респект за Македонија. Несреќен пенал против нив, чист пенал недосуден за нив и овие дечки победија на гости против 4-кратен светски шампион. Шапе!“, напиша Швајни.

На синоќешниот меч судијата Карасев виде пенал при мекиот фаул на Алипски, но, не виде пенал кога Џан со рака спречи наше водство.

Швајнштајгер е човекот кој како лидер ја водеше Германија во лудачкиот меч против Бразил 1:7 и светско злато во 2014-та. Тој го превзема местото од својот претходник во средината Штефан Ефенберг и одлично се снајде како во репрезентацијата, така и во тимот на Баерн Минхен

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch 12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki 2nd Season animefreak Episode 12 my hero academia animefreak

AnimeTV: Snow White with the Red Hair (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv saitama

The Island of Giant Insects (https://twistmoe.net/m/2o90) Episode Full

AnimeFLV: Pinky Wakuwaku Tabi Stroll anime episode 7 online free at https://animeflv.uk watch animes

Instapaper: https://www.instapaper.com/read/1424460457

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/kiss-anime--5