(Фото) Македонско знаме и Памела Андерсон: Федерер објави фотографија од детската соба во Базел 

By

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, во својата детска соба во Базел го чувал македонско знаме. На сликата што е направена кога Федерер имал 17 години и бланширана коса, освен знамето на Македонија се закачени и постери од Мајкл Џордан, Памела Андерсон и Шекил О’Нил. Во собата има и неколку трофеи што тој ги освоил на почетокот на кариерата.

dobivaj vesti na viber

 

Ќе ви се допадне