(Фото) Манасков со Веспрем го освои Купот на Унгарија

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков, денеска со Веспрем, го освои купот во Унгарија. Во финалето неговиот тим триумфираше над екипата на Пик Сегед, со 28:26.

Со оваа победа, Мансков го освои првиот трофеј сезонава. Натпреварот, поради пандемијата со коронавирусот се одигра без присуство на публика, во Зигетсентмиклошу.

Манасков беше стрелец на два гола, а најефикасен во неговиот тим беше Јахја со шест гола. По пет дадоа Ненадиќ и поранешниот играч на „Вардар“, Рожерио Мораеш.

 

Scroll to Top