(Фото) Мурињо ќе се степаше со судијата, Португалецот го заработи првиот црвен картон како тренер на Рома

By

Португалецот Жозе Мурињо го заработи првиот црвен картон како тренер на Рома. Тој беше исклучен за време на саботниот пријателски натпревар против Реал бетис, кој „римската волчица“ го загуби со 5:2.

Италијанскиот тим мечот го заврши со само осум фудбалери, откако претходно црвени картони заработија и Лоренцо Пелегрини, Џанлука Манчини и Рик Карсдоп.

Црвениот картон за Мурињо следеше по третиот погодок за Бетис на Алекс Морено, за кој Португалецот сметаше дека треба да се поништи заради наводно играњео со рака. Судијата не се согласи со тоа па по бурната реакција на Мурињо, тој го исклучи.

Ова е трета пресметка на терените на мечевите на Рома во само два меча, најавувајќи дека кога ќе почне сезоната во италијанското првенство, Рома ќе води битка за врвот.

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Tong Zhi Zhe animefreak Episode 10 kiss anime freak

Animepahe: .hack//G.U. Returner anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch animes

Website https://animeflix.nl: Watch Cardfight!! Vanguard G GIRS Crisis (Dub) animeflix Episode 26 watch anime dub

AnimeHeaven: Slayers: The Book of Spells (Dub) anime episode 3 online free at https://animeheaven.pro anime heaven org

Gfycat: https://gfycat.com/@animefreakws

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/76929