(Фото) На Лотар Матеус му требаше ќебе за да се стопли на арената „Тоше Проески“

By

Легендарниот фудбалер на Германија, Лотар Матеус синоќа го гледаше натрепварот меѓу Македонија и Германија на арената „Тоше Проески“ во Скопје. Натпреварот се играше на ладно време, па Матуес зема ќебе за да се стопли.

За потсетување, Матеус е рекордер по бројот на настапи на репрезентацијата на Германија. Тој има одиграно вкупно 150 мечеви, а синоќа на натпреварот со Македонија беше ко-коментатор на германската телевизија „РТЛ“.

Тој има дури пет настапи на Светските првенства и ја има освоено и Златната топка.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Fairy Tail Series 2 anime episode 102 online free at https://animetv.cc darling in the franxx anime tv

Hiyokoi (https://animeflv.uk/m/AyO3) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Jigoku Youchien wcostream Episode 12 animes online

Website https://animekisa.in: Watch Ahiru no Quack animekisa Episode 6 animes online

Fox Spirit Matchmaker 8th Season (https://animeheaven.pro/m/Dxn2) Episode 10