(Фото) Некогаш големите ривали Пујол и Касиљас се потсетија на убавите времиња

By

Поранешниот голман на Шпанија и Реал Мадрид Икер Касиљас, се сретна со неговиот колега од репрезентацијата и голем ривал како играч на Барселона, Карлес Пујол.

Двајцата разменија сеќавања во кафич, а Касиљас објави и фотографија на „Твитер“.

„Доаѓа денот кога на маса можеме да ги коментираме старите „Ел Класико“, европските и светските првенства. И уште илјада истории што ни паѓаат на памет. Мое почитување сењор Карлес Пујол“.

Касиљас поради здравствени проблеми кои ги имаше со срцето, засега нема решено како ќе ја продолжи својата кариера. Тој најави дека во март планира што ќе прави понатаму во животот.

Ќе ви се допадне

Shin Chuuka Ichiban! 2nd Season Episode 12

Coffee Break (https://wcostream.cc/m/YBmN) Episode Full

AnimeTV: Saki - Episode of Side A anime episode 4 online free at https://animetv.cc anime tv web

AnimeFLV: Samurai X: Reflection (Dub) anime episode 2 online free at https://animeflv.uk kissanime

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animefreakws/

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940