(Фото) Роналдо ќе отвори луксузен хотел во Мадрид, вреден 13.000.000 евра

By

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, вложил 13.000.000 евра во луксузен хотел во Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Роналдо, кој се подготвува за Европското првенство, во исто време се подготвува и за 7 јуни, денот кога ќе се отвори еден од најлуксузните хотели во шпанската престолнина, кој ќе го носи и неговите иницијали и бројот на дресот – Pestana CR7 Gran Via.

Хотелот има 168 луксузни соби и е на 10 ката. Гостите ќе имаат на располагање буквално сѐ што ќе посакаат, а најмногу ќе ги привлече оние што се со подлабок џеб и кои ќе може да си дозволат поскапи преноќувања.

Деветтиот кат ќе биде отворен за сѐ. Тука и обичните луѓе ќе може да ги испробаат специјалитетите на хотелот, а ќе има и спортски бар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Ќе ви се допадне

sun win

tải sunwin

game sunwin sunwin club game sunwin

tải sunwin

sunwin