(Галерија) Откако го освои пехарот, се ожени италијанскиот фудбалер Бернардески, цел град му дојде на свадба

By

Италијанскиот фудбалер Федерико Бернардерски се ожени 48 часа откако го освои европскиот пехар. Играчот на Јувентус се венчаше со својата девојка Вероника Чарди, која е девет години постара од него.

dobivaj vesti na viber

Тие направија фешта во италијанскиот град Карара во регионот Тоскана.

По Берарди и Бонучи, Бернардески беше третиот и последен прецизен играч на Италија од белата точка која ја совлада Англија на пенали со 3:2. Вероника е позната по учеството на Големиот брат, а потоа почна да работи и како водителка. Двајцата имаат двегодишна ќерка.

Ќе ви се допадне