Ѓоковиќ е најголема ѕвезда во Олимпиското село и сите сакаат да се сликаат со него

By

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најголемата ѕвезда на Олимпијадата во Токио, а сите сакаат да се фотографираат со него, пишуваат медиумите. Со Новак сакаат да се сликаат навивачите, луѓето од обезбедувањето, волонтерите, но и познати спортисти. Ноле го застануваат за сликање во кафетеријата, во ходниците, а големо внимание предизвика и фотографијата со белгиските гимнастичарки, на која тенисерот ги имитира нивните движења.

„Конечно, со најдобриот“, „Број еден и во Олимпиското село“, „Фото за цел живот“, се дел од коментарите на фотографиите што ги објавуваат спортистите.

Новак не крие дека дојде на Олимпијадата за да освои злато. Тој во првото коло ќе игра против Хуго Делиен од Боливија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ClAUDIA • RIVAS OLY (@claurivss)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Marsh (@swimcoachmarsh)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seve van Ass (@sevevanass)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak India Fans (@novakindiafans)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nyl Kiyoshi Yakura (@nylyakura)

Ќе ви се допадне

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animekisa.in: Watch Saint Seiya: The Lost Canvas 2 animekisa Episode 13 animekisatv

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

ANIMEFLIX: Chuuka Ichiban! anime episode 52 online free at https://animeflix.nl animeflix howls moving castle

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/kissanimemx-253959.html

Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx