Голманот Страхиња Милиќ дава попуст во својот ресторан во Белград на сите што навиваат за Македонија

By

Поранешниот голман на Вардар, Страхиња Милиќ, им нуди попуст од 20% во својот ресторан во Белград, на сите што навиваат за Македонија на Европското првенство. На инстаграм профилот на ресторанот за мексиканска храна „Парапата“, тој остави порака: „Драги пријатели, дали и вие навивате за Македонија на ЕП? Секој што ќе нè посети со видливи обележја на Македонија, додека репрезентацијата игра на ЕУРО2020, ќе добие 20% попуст на храната и пијалаците“.

Популарниот Џамбо неколку години бранеше за Вардар, а откако си замина изјави дека времето поминато во Скопје му е едно од најубавите во животот и дека тука има многу пријатели заради кои секогаш ќе се враќа назад во Македонија.

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Fate/Apocrypha (Dub) Episode 25

https://4anime.biz danganronpa 4anime. Watch Durarara!! Specials (Dub) Episode 2

https://wcostream.cc watch animes. Watch Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei Herz! (Dub) Episode 10

KissAnime Doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#